A.Karkausko taurė

2015 m. Spalio 23-24.
Savaitgalį tinklininkės atvyko į Kauną, Lietuvos sporto universitetą, išbandyti jėgas tradiciniame Augustino Karkausko taurės tinklinio turnyre. Šiemet turnyras, skirtas pagerbti legendinį trenerį, Kūno kultūros akademijos docentą A. Karkauską, vyko jau dvidešimt penktąjį kartą. Jame varžėsi dešimt merginų tinklinio komandų.
Lietuvos sporto universiteto tinklininkės puikiai žaidė per visą turnyrą, tačiau finale nusileido čempionėmis tapusioms Vilniaus universiteto sportininkėms. Trečiąją vietą iškovojo Kauno technologijos universiteto komanda.
Augustino Karkausko taurės rengėjai dalyvius pakvietė į teisėjų seminarą, kurio metu apžvelgtos tinklinio taisyklės, peržiūrėti varžybiniai vaizdo epizodai ir jų interpretacijos, vyko diskusija. Jame dalyvavo ne tik norintys išmokti teisėjauti, bet ir treneriai, žaidėjai, rungtynių sekretoriai.

 

11_02014 m. Spalio 10—11 dienomis Lietuvos sporto universitete (LSU) rinkosi moterų tinklinio komandos iš Lietuvos ir užsienio. Universitete dvidešimt ketvirtąjį kartą surengtas tradicinis Augustino Karkausko taurės tinklinio turnyras, skirtas pagerbti ilgamečio LSU docento, nusipelniusio Lietuvos trenerio atminimą. Šis turnyras – Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos remiamo projekto dalis, kurio metu LSU taip pat įgyvendino kūno kultūros mokytojams, sporto specialistams, mokyklų vadovams, socialiniams pedagogams skirtą kvalifikacijos tobulinimo programą. Universitete surengta šiems specialistams skirta konferencija „Jaunimo patriotiškumo ugdymas, organizuojant atmintinus sporto renginius“.

XXIV A. Karkausko taurės tinklinio turnyre šiemet varžėsi trylika moterų komandų. Turnyro nugalėtojomis tapo Kauno tinklinio klubo „Heksa“ sportininkės, antroji vieta atiteko turnyro šeimininkėms, Lietuvos sporto universiteto tinklininkėms, trečiąją vietą iškovojo Latvijos „Daugpilio“ komanda.

Į kūno kultūros mokytojams, sporto specialistams, mokyklų vadovams, socialiniams pedagogams skirtą konferenciją atvykę dalyviai klausė pranešimus apie patriotiškumo ir sporto ryšį, savanorystę sporte kaip bendruomenės ugdymo priemonę, tinklinio žaidimo raidos problemas pasaulyje ir Lietuvoje, varžybų organizavimą bei vykdymą, prosocialaus elgesio ugdymą per tinklinį. Konferencijos metu vyko paskaita – diskusija su žymiais Lietuvos sportininkais ir treneriais. Krepšininkas, Lietuvos vyrų rinktinės narys Mantas Kalnietis, LSU absolventė, pasaulio ir Europos čempionė, irkluotoja Donata Vištartaitė, LSU dėstytojas, krepšinio treneris Rūtenis Paulauskas dalijosi prisiminimais apie tai, kaip jų šeimose ir mokyklose buvo ugdomas patriotiškumas, diegiamas didžiavimasis savo šalimi.

„Šiuo projektu siekėme parodyti, kad sportas yra viena puikiausių priemonių, leidžiančių ugdyti patriotiškumą, pajusti didžiulį malonumą ir pasididžiavimą matant kylančią trispalvę, grojant šalies himnui. Taip pat mėginome ieškoti įvairių patriotiškumo ugdymo formų, kalbėjome apie bendruomenių, šeimų sporto šventes, kurios tarsi maži upeliai liejasi į bendrą patriotiškumo upę“,- sakė vienas projekto iniciatorių, LSU dėstytojas Saulius Kavaliauskas.

A. Karkausko taurės turnyro 2 vieta

Galerija